Skryté zárubně a dveře do designových kanceláří
Designové kanceláře projektované známým architektonickým studiem v duchu minimalismu jsou výkladní skříní mezinárodní společnosti, korporátu, podobnými principy se řídí i menší firmy a rodinné podniky. U kanceláří se přemýšlí do detailu nad jednotlivými funkcemi, o nichž mnohdy nemá klient, uživatel nebo návštěvník ani tušení.
Při projektech nových kanceláří je nutné většinou koordinovat řešení s různými stranami – nájemce, projektant stavby, projektant specializující se na rozvody, odborník na protipožární bezpečnost… Cílem je pak výsledek, který bude nejlepší variantou možného.
Pracovní prostředí musí dávat smysl funkčně, ekonomicky i esteticky. Důraz je kladen na pohodlí zaměstnanců z hlediska světelnosti nebo akustiky a vůbec celkově dobře fungujícího pracovního místa. Zároveň by místo mělo být inspirativní a multifunkční, pokud se v něm odehrávají různorodé činnosti – práce o samotě, s klientem, porady, semináře, předvádění produktů apod.
Dveře a skryté zárubně – estetické i praktické řešení do moderní kanceláře
Velmi důležitým prvkem, který je třeba velmi dobře vybírat, jsou dveře do kanceláře. Ideálním a v současnosti velmi žádaným způsobem řešení dveřního prostoru jsou dveře se skrytými zárubněmi. Jedná se o vrcholně designový a moderně praktický styl v duchu minimalismu. Konečně u nás nezůstáváme pozadu a do svých kanceláří si necháváme vyrobit dveřní systémy se skrytými zárubněmi po vzoru západních sousedů.
Skryté zárubně představují krásné designové řešení dveřního otvoru – zárubeň i panty zůstávají skryté, dveřní křídlo je srovnané v jedné rovině se zdí, na nás je pouze volba designu dveří. Výhodou oproti klasickým obložkovým zárubním je jednoduchá aplikace stěrek, tapet, obkladů v lícující straně křídla a nižší nutnost údržby všech hran přesahujících líc stěny.
Kromě oddělení prostoru slouží dveře i jako ochrana před zvukem ze sousední místnosti. Je pro vás důležitá soustředěná práce? Zaměřte se na výběr dveří s větším hlukový útlumem.
V čem spočívají výhody skrytých zárubní?
Z pohledu konstrukce a techniky nabízejí dveře se skrytými zárubněmi kompletní škálu možností využití – jsou vhodné do zdí a sádrokartonových příček, univerzální pro otevírání dovnitř i ven, s průchodovou výškou až 3 m čili až do stropu většiny běžných interiérů.
Instalací dveří se skrytými zárubněmi vneseme do interiéru jednoduchost a přímé linie, odstraníme zbytečné rámy, prahy a obklady. Cílem je zajistit celkovou jednoduchost a soulad všech základních prvků interiéru a dosáhnout maximální elegance.
Čeho díky skrytým zárubním v kanceláři dosáhnete
Moderní dveře pomůžou vyřešit rychle změny v užití prostoru. Lehce se vám podaří měnit dispozice podle potřeby. Potřebujete kancelář a zároveň showroom? Není problém! Open space a zasedací místnost? Dveře se skrytými zárubněmi elegantně toto zadání vyřeší. Spojením nebo rozdělením prostoru podle aktuální potřeby moderní dveře ušetří místo a třeba i peníze za nájem.
Kromě praktického využití taky zapůsobíte na své klienty, sponzory, návštěvníky příjemným minimalistickým dojmem, kde vládnou čisté linie bez rušivých prvků, jako jsou viditelné a vyčnívající obložky dveří. Dveře naopak můžou splývat se stěnou díky stejnému designu – barvě a struktuře povrchu. Světlo do prostoru vpustíte díky skleněným dveřím a zároveň bude vidět, co je v dalším prostoru, nebudete nic skrývat. S vysokými dveřmi až do stropu dosáhnete luxusního palácového efektu. Možností, jak profitovat z dveří do skryté zárubně je velká spousta.
Využijte služeb architekta nebo ateliéru, zjistíte, že si celý proces žádá hlubší zamyšlení a debatu. Nový projekt má zpravidla tyto fáze:
- příprava a konzultace
- design koncept
- technická dokumentace pro stavební povolení
- prováděcí dokumentace
- architektonický dozor
Architekt je součástí týmu, dořešuje detaily, které se během stavby objeví, odsouhlasuje vzorky, kontroluje, zda je dílo v souladu s dokumentací.
Dveře se skrytou zárubní jsou součástí toho všeho. Musíte je mít vybrané dopředu kvůli stavebnímu otvoru a elektrorozvodům, vývodům vzduchotechniky, osvětlení… A zajímejte se taky, jak budou působit na lidi vizuálně, pocitově.
0 comments